باران هر ساله ماهی از آسمان!

ساخت وبلاگ
چکیده : پدیده‌ی بسیار عجیبی همه ساله در شهر یورو (Yoro) هندوراس اتفاق می افتد که بارش ماهی از آسمان نامیده ... با عنوان : باران هر ساله ماهی از آسمان! بخوانید :

پدیده‌ی بسیار عجیبی همه ساله در شهر یورو (Yoro) هندوراس اتفاق می افتد که بارش ماهی از آسمان نامیده می شود.

این پدیده به این گونه است که دو بار در سال به طور معمول در ماه می یا ژوئن (اردیبهشت یا خرداد) پس از رعد و برق و توفان شدید به مدت ۲ ساعت یا بیشتر، هزاران ماهی از آسمان بر روی خیابان های شهر می بارد. در برخی مواقع حیوانات به صورت زنده فرود می‌آیند، گاهی مرده و تکه تکه شده هستند و گاهی نیز یخ زده و حتی محصور شده در قالب‌های یخی ،از آسمان فرو می‌ریزند (بارش حیواناتی نظیر ماهی، قورباغه، مار و سایر حیوانات دریایی در طی قرون گذشته در دیگر نقاط جهان نیز گزارش شده است). محققان پس از بررسی‌های صورت گرفته دریافتند ماهی‌هایی که از آسمان هندوراس به زمین می بارد با نوع ماهی‌هایی که در آب های مجاور این منطقه یافت می شود متفاوت است.

دانشمندان و محققان هنوز پی به راز این واقعه نبرده اند ولی علمی ترین و ساده ترین توضیح برای این پدیده «تنوره دریایی» است. تنوره های دریایی در حقیقت گردبادهای کوچکی هستند که بر روی دریاها و اقیانوس ها ایجاد می شوند. تنوره های دریایی توانایی آن را دارند که آبزیان کوچک و در برخی موارد آبزیان غول پیکر را از درون آب بیرون بکشند و در جایی دورتر آن ها را رها کنند.

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : پنجشنبه 23 آذر 1396 ساعت: 18:18