یک روش ساده و خانگی برای تمیز کردن طلا و جواهرات

ساخت وبلاگ
چکیده : شما می‌توانید با استفاده از آب ملایم (آب داغ باعث ترک خوردن برخی از سنگهای قیمتی روی طلا می شود) طل... با عنوان : یک روش ساده و خانگی برای تمیز کردن طلا و جواهرات بخوانید :

شما می‌توانید با استفاده از آب ملایم (آب داغ باعث ترک خوردن برخی از سنگهای قیمتی روی طلا می شود) طلا را بشویید. برای این کار کافیست درون یک کاسه آب ملایم، مقداری مایع ظرفشویی بریزید. بعد از این مرحله تکه طلای مورد نظر را درون کاسه قرار دهید. تا چند دقیقه‌ای خیس بخورد. 

بعد از این که طلا درون محلول خوب خیس خورد آن را به وسیله یک مسواک نرم (مسواک سخت می تواند موجب خراشیدگی سنگهای قیمتی روی طلا بشوند) برس بزنید. شما می‌توانید با مسواک روی سطح طلا را درخشان کنید. البته دقت کنید که این کار را با احتیاط بیشتری انجام دهید تا به طلای شما آسیبی وارد نشود. در هنگام تمیز کردن دقت کنید که تمام سطوح طلا با مسواک تماس داشته باشد.

بعد از اینکه تمام سطوع طلا را با مسواک فرچه کشیدید. تکه طلا را درون آب گرم قرار دهید، اطمینان حاصل کنید که تمام سطوح طلا از مواد شوینده توسط آب شسته شده باشد.

برای خشک کردن طلا از یک پارچه نرم استفاده کنید. استفاده از محصولاتی مانند حوله کاغذی برای خشک کردن طلا، جدا خوداری کنید. چون حوله کاغذی باعث می‌شود تا روی طلا خراش ایجاد شود. برای اطمینان بیشتر شما می‌توانید با استفاده از سشوار طلای خود را خشک کنید. یا روی پارچه قرار دهید تا توسط هوا خشک شود.

جواهرات,...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : پنجشنبه 23 آذر 1396 ساعت: 18:18