تاریخچه درخت کریسمس | بلاگ

تاریخچه درخت کریسمس

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

از دیرباز به صورت وارونه از سقف آویزان می شد و حتی آن ها را با زنجیر میانه اتاق ها آویزان می کردند تا به عنوان لوستر عمل کند. به مرور زمان در برخی از کشورها این اعتقاد رواج یافت که وجود شاخه و برگ های سبز در طول زمستان شیاطین و جادوهای پلید را دور می کند بنابراین شاخه و برگ و درختان سرسبزی چون صنوبر، سرو، کاج و... جایگاه بالاتری در بین مردم به دست آورند.

در طول تاریخ درختان سبزِ زمستانی، معانی مختلفی برای خود به دست آوردند مثلا آن ها را نمادی برای زندگی همیشگی به همراه خداوند دانستند یا گاهی فقط به جنبه تزیینی آن توجه کردند. هنوز هم به صورت دقیق مشخص نیست که استفاده از درخت کریسمس از چه تاریخی رواج یافت؛ اما منابع معتبر تاریخی در حدود ۱۰۰۰ سال پیش را عنوان می کنند. به احتمال زیاد اولین بار در آلمان یا جمهوری لتونی از درخت کریسمس استفاده شد است.

جالب است بدانید که برخی از تاریخ شناسان بر این عقیده اند که از حدود قرنها پیش از مسیحیت درخت کریسمس نیز گرامی داشته می شده است که اصلا ارتباطی به دین میسحیت نداشته و مربوط به مصریان باستان و اروپای قبل از مسیحیت بوده است. حتی شواهدی به دست آمده که بت پرستانی ساکن در اسکاندیناوی از درخت های سرو در طول زمستان استفاده می کردند پس این امکان نیز وجود دارد که درخت کریسمس از ادیان دیگر وارد مسیحیت شده باشد.

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1396 ساعت: 12:37