مردی که بر سر مبارک پیامبر خاکستر می ریخت | بلاگ

مردی که بر سر مبارک پیامبر خاکستر می ریخت

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

همراه آتش روی سر آن حضرت می‌ریخت. این کار در ظاهر به عنوان ریختن زباله و خاکستر در کوچه و در حقیقت به منظور ابراز خشم و کینه نسبت به پیامبر انجام می‌شد و پیامبر، کریمانه از کنار آن می‌گذشت تا این‌که روزی خبری از آن مرد نشد، پیامبر از غیبتش پرسید. گفتند: خوشبختانه بیمار گشته و بر اثر بیماری مزاحمت‌هایش متوقف شده است. فرمود: باید به عیادتش برویم! به سمت خانه‌اش حرکت کرد. در خانه را کوبید. همسرش به پشت درآمد و سوال کرد: کیست؟ حضرت فرمود: پیامبر مسلمانان به دیدار و عیادت همسایه بیمار خود آمده است!

زن ماجرا را به شوهرش گفت. مرد که متعجب شده بود و در مقابل عملی غیرقابل پیش‌بینی قرار گرفته بود، گفت: در را باز کن تا داخل شوند. پیامبر وارد شد و کنار بستر بیمار نشست و از حال بیمار پرسید و به گونه‌ای برخورد کرد که گویا هیچ اذیت و آزاری از این مرد به آن حضرت نرسیده است.

مرد که از فرط خجالت صورت خویش را می‌پوشانید و در برخورد با این اخلاق کریمانه پیامبر اسلام مبهوت شده بود، از آن حضرت پرسید: این نوع برخورد آیا اخلاق شخصی شماست یا جزو دستورات دینی محسوب می‌شود؟ حضرت فرمود: جزو دستورات دینی است و ما به همه مسلمین سفارش می‌کنیم که چنین کنند. مرد با برخورد زیبا و پرجاذبه پیامبر اسلام مسلمان شد و از رفتار زشت خود شرمسار.

+ نوشته شده توسط وحید صمدپور شهرک در و ساعت |

...
نویسنده : بازدید : 11 تاريخ : پنجشنبه 3 اسفند 1396 ساعت: 8:14