جاندارانی که پس از ۴۷ هزار سال، دوباره زنده شدند!

ساخت وبلاگ
چکیده : شاید این روزها یکی از خوشحال ترین آدم های کره ی زمین، دانشمندان بلند پروازی باشند که رویای این را دا... با عنوان : جاندارانی که پس از ۴۷ هزار سال، دوباره زنده شدند! بخوانید :

شاید این روزها یکی از خوشحال ترین آدم های کره ی زمین، دانشمندان بلند پروازی باشند که رویای این را دارند که بتوانند راهی را پیدا کنند تا بتوانند انسان ها را به خوابی بفرستند تا در قرن های آینده بیدار شوند. خبر عجیب این روزهای دنیا در بخش علمی این است که دو کرم که در ۴۷ هزار سال پیش، در اثر سرما و یخ زدگی منجمد شده بوده اند؛ مجددا پس از آب شدن یخ هایشان از خواب بیدار شده و اکنون هم در کمال تعجب سالم و زنده اند! شاید این اتفاق بتواند این دسته از دانشمندان را به آرزو و رویایشان برساند و ما بتوانیم که چندین هزار سال دیگر از خواب سرد خود بیدار شویم و جهان جدید را ببینیم.

طبق گفته متخصصان، طی یک فرآیند بسیار ساده، دو کرم که دچار انجماد شده بودند و از عمرشان ۴۷ هزار سال می گذشت از خواب زمستانی بسیار طولانی خود بیدار شده اند!

دقیقا قسمتی که موجب تعجب می گردد همین جاست، این دو کرم بعد از یخ زدگی آن هم در نزدیک به ۵۰ هزار سال پیش بیدار شده اند یعنی اصلا نمرده بودند و حتی فسیل و یا جسد سالم مانده هم نشده بودند بلکه کاملا زنده بودند و تنها به خواب فرو رفته بودند. به این نوع انجماد، انجماد از نوع کریوژنیک می گویند.

کریوژنیک پدیده ای است که به زبان ساده تر می توان آن را به مرز علم واقعی و علم توصیفی توصیف کرد. این که کرم هایی که روزی یخ زده بودند و از این پدیده سالیان سال نیز می گذشت، یعنی از زمان عصر یخبندان تا به الان در خوابی بودند که حتی توانسته اند لقب طولانی ترین چرت تاریخ را به خود اختصاص دهند.

این کرم ها پس از بیداری از روی غریزه به دنبال غذا رفتنه اند و شروع به حرکت کرده اند و به نوعی عمل کرده اند که گویی اتفاق خاصی برایشان نیفتاده و تازه به وجود آمده اند!

...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : چهارشنبه 10 مرداد 1397 ساعت: 4:15