پر جمعیت ترین شهر جهان در کجاست؟

ساخت وبلاگ
چکیده : حتما بعد از شنیدن این سوال فکر می کنید که نیویورک، دهلی، لندن و یا پکن پر جمعیت, ترین, شهر دنیاست ... با عنوان : پر جمعیت ترین شهر جهان در کجاست؟ بخوانید :

حتما بعد از شنیدن این سوال فکر می کنید که نیویورک، دهلی، لندن و یا پکن پر جمعیت, ترین, شهر دنیاست ولی جالب است بدانید که شهر شانگهای در صدر پر جمعیت ترین شهر جهان, قرار دارد.

جمعیت ۲۴ میلیونی، شهر شانگهای را به عنوان پرجمعیت‌ترین شهر در سرتاسر جهان معرفی می‌کند. شانگهای در کنار رودخانه یانگ تسه قرار دارد و بندر شهر به عنوان پرکارترین بندر جهان در سال ۲۰۱۶ و با ۳۷ میلیون TEU درآمد شناخته می‌شود.

شانگهای در قدیم شهر کینگلونگ بود که در سال ۷۴۶ تاسیس شد و به عنوان یک بندر تجاری در امپراتوری چین رشد کرد. 

امروزه شانگهای در چین مدرن به قطب اقتصادی و تجاری تبدیل شده و از سال ۱۹۹۲ تا کنون غیر از سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ به علت رکود جهانی رشد دو رقمی داشته است. سه بخش خدماتی شانگهای شامل املاک و مستغلات، خدمات مالی و خرده فروشی است که در حدود ۴۰٪ از کل تولید کشور را تشکیل می‌دهد. شانگهای خواستگاه بخش‌های صنعتی متعددی مانند بخش توسعه اقتصادی و فن آوری شانگهای Hongqiao است و مهاجران زیادی از ساکنان محلی گرفته تا اتباع ژاپنی، آمریکایی و کره ایی را در خود جای داده است.

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : يکشنبه 25 آذر 1397 ساعت: 17:43